Minu jooga lühilugu

✨ Jooga tuli minu ellu umbes 12 aastat tagasi, kui peale teise lapse sündi, otsisin endale mõnusat treeningut.

Need esimesed Yogafunc treeningu tunnid mida ma Viimsi Spa spordiklubis kogesin, olid midagi erakordselt ägedat.
Kõige täpsemalt meenub mulle, kui lõpu lõõgastuse ajal kogesin nii sügavat rahutunnet ja vaikust endas – see oli midagi tõeliselt erakordset. Sellest ajast alates on jooga võlunud minu keha, hinge ja südant.

Mõned aastat hiljem otsustasin minna ka ise Yogafunc treeneriks õppima. Mäletan nii selgelt, et sellel treenerikoolitusel ütlesin endamisi, mina küll kunagi jooga tunde andma ei hakka, see on nii keeruline 😃 hoida meeles kõik seeria kombinatsioonid, samal ajal juhendada liikumist, hingamist ja siis veel jägida teisi joogatajaid…..

Teadagi, kui millelgi on nii tugev eituse laeng sees, annab elu võimaluse see piirang endas vabastada ja nii et 2017 sain erakordse võimaluse alustada treeninguid suppama (sup jooga) treenerina Viimsi Spaas. See võimalus tundus minujaoks nii hirmutav ja väljakutsuv ja just seetõttu ma selle võimaluse vastu võtsingi, et saaksin enda piiranguid läbi töötada ja vabastama.
Edasi on jooga olnud mu elus tõeline enesearengu osa, õpetades mulle järjepidevust, rahu, usaldust, loomingulisust ja mis kõige olulisem, turvalise ja hoitud ja puhtalt hinnaguvaba ruumi loomist, mis on igasuguste praktikate jaoks kõige olulisem.

Olen kuulnud mitmeid joogatajaid ütlemas, et minu poolt juhendatud joogatundides on isegi vaikuse hetked on nii toetavad ja täidetud tõeliselt hoitud armastuse ruumiga. Osad joogatajad on jaganud, et nad käivad mu joogatundides seetõttu, et siin õpivad nad iseennast jäägitult armastama, mõistma ja hoidma ja et see on nagu teraapia, kus keha hakkab iseenesest tervenema.
🌞 Pean tunnistama, et alguses ma seda tagasisidet ise ei osanud selliselt märgata. Küll aga kuulates, kuidas mu joogatajad end kogesid, hakkasin iseennast vaatlema, jälgisin oma väljendust ja seda osa endas, kui mu tunnid, mis olid spontaanse rääkimisega, lubades ka endal olla mina ise. Hakkasin mõistma, et täpselt seda minu joogatunnid, lisaks hingamisele, meele puhastamise ja asendite ja keha liigutamisega, lisaks loovad – enesearmastuse ruumi.

Selle aasta kevadel tundsin, et nüüd on joogaga kõik…. Olen selle juhendamisest tüdinenud ja väsinud. Ise nautisin pigem jalutamist ja niisama olemist ning lasin täielikult lahti joogatundide loomisest ja juhendamises, kõikidest teistest spirituaalsetest ruumidest, mida olin senini loomud. Olin tohutu suure sisemise ümberlülituse alguses, kus tundsin vajadust kõigest lahti lasta…. elasin suvel 1 päev korraga, vaatasin, tunnetasin, mis on see mis minus jälle paneb sisemise tule särama, kuhupoole ja mida tegema tõmbab. Hakkasin nägema enda elu suuremat pilti ja suunda, kuhu poole nüüd tõmbab. Teades sismas, et kõik mis on ehe ja päriselt minu, jääb ja kõik mis pole, kaob niikuinii – Mitte kui midagi pole mõtet vägisi kinni hoida.

🌹 Jooga tuli tagasi! Septembri lõpus tundsin tugevat sisemist tõmmet uuesti alustada joogatundide juhendamist ja esimesse juhendatavasse tundi sõites oli mu näol kõrvuni naeratus ja sisemine sära ning tänulikkus…..
Kui tunned, et vajad ka sisemise sära ja päris enda unikaalse ja eheda tee leidmist, oled oodatud seda aktiveerima joogades. Sest see mida mina kogen ja seeläbi enda ruumi toon, aitab leida Sinul selle, mida südames otsid.

🌞 Praegu on võimalus minu joogatundidesse tulla Kuressaares, Hotell Meri “Abruka” saali
Pühapäeviti kell 19:00 ja
üle nädala teisipäeviti kell 18:00

Lisainfot tundide kohta leiad: https://edumaagia.ee/joogad/